Bezpieczeństwo i Konserwacja 102

How To Use Air Pump Video Link

Często widzimy zdziwienie u naszych klientów, kiedy mówimy o konieczności konserwacji wózków. Zapracowanm rodzicom może być ciężko pamiętać, o regularnym czyszczeniu i konserwacji wózka. Dlatego warto mieć świadomość, że wózek niewiele różni się od roweru czy samochodu. Należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, oraz oczyszczać koła. Chcemy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, o których użytkownicy Bumbleride powinni pamiętać.

Bumbleride Front Wheel Lock

Zasady konserwacji: zadbaj o długą żywotność wózka

Zalecamy wykonanie szybkiej kontroli wózka Bumbleride przed każdym użyciem. Sprawdź ciśnienie w oponach, przymocowanie kół oraz ruchome elementy stelaża. Upewnij się, że wszystkie elementy są dokręcone i zaciśnięte, a dźwignia hamulca pracuje prawidłowo.

Pamiętaj, że przednie koło lub koła, powinny być zablokowane, jeśli idziesz szybciej niż tempem marszu, lub pokonujesz trudny teren (nie dotyczy wersji Speed).

Po wizycie na plaży, kontakcie z wodą, lub śniegiem należy oczyścić wózek z wody i piasku. Pamiętaj, aby przechowywać wózek Bumbleride w suchym miejscu, żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia rdzy i pleśni.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszą Obsługą klienta za pomocą tego formularza, lub zadzwoń pod numer +48 575487777 w godzinach 9: 00-16: 00 czasu CEST.

Chcesz dokręcić zwrotnicę przedniego koła? Łatwo wyregulujesz ją, potępując jak na tym filmie.

How To Adjust Front Wheel Swivel Tension Video Link

Konserwacja tkanin: Jak utrzymać tkaniny czyste i miękkie

Aby zaoszczędzić czas, wodę i energię, w miarę możliwości zalecamy punktowe czyszczenie zabrudzonych miejsc, za pomocą delikatnego detergentu, lub roztworu wody i płynu do mycia naczyń. Wszystkie wózki Bumbleride mają zdejmowaną tkaninę siedziska, którą można prać w pralce, w chłodnej wodzie, z dodatkiem łagodnego detergentu. Pamiętaj, aby zawsze przewietrzyć i wysuszyć wszystkie elementy tapicerki. Tkaniny daszka nie można zdejmować, ani prać w pralce w modelach wózków 2015 i starszych, zalecamy czyszczenie punktowe daszka. Potrzebujesz pomocy w zamontowaniu tapicerki? Obejrzyj ten film.


Konserwacja kół: płynna jazda przez wiele lat.

Najczęstsze pytania związane z konserwacją Indie, Indie Twin, Speed i Indie 4 dotyczą naszych pompowanych opon. Te koła to zasadniczo małe opony rowerowe, podobne do tych, w które wyposażone są rowery dziecięce. Przed użyciem każda opona musi zostać odpowiednio napompowana do 25-30 PSI (około 2 bary). Jeśli opony nie są prawidłowo napompowane, istnieje większe prawdopodobieństwo, że dętka może zostać przebita, lub powodować dyskomfort podczas jazdy. Zalecamy kontrolę i pompowanie opon co 1-2 tygodnie, lub częściej. Jeśli dętka ulegnie uszkodzeniu, można zwrócić się o pomoc do większości serwisów lub sklepów rowerowych, ponieważ zazwyczaj mają one w ofercie dętki 12 "lub 16" i najprawdopodobniej będą w stanie naprawić uszkodzenie.

 

Smarowanie kół: odpowiednie natłuszczenie kół

Koła, osie i zawieszenie wymagają regularnego czyszczenia i smarowania. Zalecamy dodanie kropli odpowiedniego preparatu w pobliżu piasty i łożysk każdego koła. Można również obrócić wózek i wlać smar na oś tylnego koła, w której znajduje się sprężyna zawieszenia. Regularna konserwacja powinna zapobiec pojawianiu się niepożądanych dźwięków, zgrzytów, pisków kół lub zawieszenia. Pamiętaj, że regularna konserwacja zapewni płynną jazdę Indie, Indie Twin, Speed i Indie 4 przez wiele lat!

 

Bezpieczeństwo: pasek bezpieczeństwa na nadgarstek i opcja dla niemowląt

Bumbleride Wrist Strap

Zawsze używaj dołączonego paska bezpieczeństwa na nadgarstek, zwłaszcza, na terenie pagórkowatym lub gdy zwiększasz tempo spaceru. Pamiętaj, aby zawsze włączać hamulec postojowy po zatrzymaniu.

How To Setup Bumbleride Infant Mode Video Link

Wózek Bumbleride jest odpowiedni także dla niemowląt. Należy rozłożyć siedzisko na płasko i podnieść podnóżek do najwyższej pozycji tworząc tym samym swoistą gondolę.